neděle 11. prosince 2016

Alenka

Dnes je už třetí adventní neděle, já sedím doma a učím se na zápočty. Proto jsem si chtěla na chvíli odpočinout, trochu si zvednout náladu a nabídnout vám pohled do impozantního vydání pohádkové knihy Lewise Carrolla Alenka v kraji divů a za zrcadlem. V tomto vydání u nás vyšla kniha letos v nakladatelství Slovart. Ilustroval ji Dušan Kállay, slovenský výtvarník, kterému se povedlo nádherně ilustrovat i jiné knihy, například některá vydání Shakespearových her nebo Pohádky Hanse Christiana Andersena, a který za svou práci posbíral mnohá ocenění po celé Evropě.

Jeho ilustrace jsou velmi osobité, v případě Alenky se je dokonce nebojím označit za mírně děsivé. Chápu, že se někomu nemusí vůbec líbit, ale musím říct, že za mě s textem tvoří úžasný celek. Dojem z četby příběhu o dobrodružstvích malé Alenky, která utíkajíc za králíkem skočí do nory a ocitne se v prapodivném kraji divů, ilustrace skvěle umocňují. Už jen držet knihu v ruce a listovat v ní je zkrátka zážitek, no posuďte sami. :)

Pokud znáte nějakého nadšence do příběhu o Alence, je tohle velké ilustrované vydání výborným tipem na dárek, který nepochybně udělá radost!
Jak se ilustrace líbí vám? Máte rádi Alenčina dobrodružství? :)

Za fotky moc děkuji www.fialadostal.cz :)

1 komentář:

  1. Bohužel nejsem fanda Alenky, ale kniha má opravdu krásné ilustrace♥

    OdpovědětVymazat