středa 25. ledna 2017

Dospělost je mýtus

"Připadáš si výjimečný? Máš ostré lokty a neohroženě buduješ svou kariéru? Je pro tebe dospělost vzrušující výzvou, na niž se cítíš plně připraven? Uff. Tak to si dej odchod."

Tak tato slova stojí na zadní straně téhle vážně hodně, hodně vtipné a výstižné sbírky komiksů. Pokud nejste zrovna extrovert, který se celý den nadšeně potkává a komunikuje s lidmi a pouští se s chutí do nových výzev, pokud spíš máte ze světa mimo domov respekt, jste pohodlnější až lenivější a "celý den sníte o tom, jak konečně přijdete domů a převléknete se do pyžama", jsou pro vás tyhle krátké komiksové vtípky a ilustrace každodenních trapných situací v knížce Dospělost je mýtus naprosto ideální. Uvidíte se v nich, budete si myslet, že to někdo napsal podle vašeho života, vašeho běžného dne, no vážně.


Autorkou ilustrací je Sarah Andersenová, mladá kreslířka z Brooklynu. Musím říct, že vtip, (sebe)ironie a sarkasms ji tedy rozhodně nechybí. Když na mě někdy přijde špatná nálada, prostě otevřu Dospělost je mýtus a vykreslené situace a úžasné výrazy hlavní postavičky, která tak nějak neví, co se sebou, mě prostě vždycky dostanou. Nejlepší jsou ty její vykulené oči, rozšířené zorničky a panika, která se v nich zrcadlí. Jo a její parťák je navíc opravdu rozkošný plyšový králíček. Pokud se vám knížečka ještě nedostala do rukou, posuďte z fotek sami. Jsou to jednoduché, obyčejné kresby, rozhodně nejde o žádné duchaplné umění - ale v tom to právě je.

Pokud sháníš milý dáreček pro podobně (divně) založenou kamarádku, vlastně i kamaráda (odzkoušeno), Dospělost je mýtus určitě udělá radost. Jsou v ní kromě všeobecných záležitostí kolem sociálního fungování zobrazeny také nejrůznější situace ve vztazích, na sociálních sítích, parodována móda dnešní doby a v neposlední řadě zobrazena láska ke knihám a umění vůbec. Téměř u každé strany jsem se opravdu pobavila a neustále si říkala: jo, vždyť přesně tak to je. Tak si ji projděte, když budete mít příležitost, určitě vám zlepší den. :-)


"Nechce se mi vstávat. Když vstanu, budu se muset vidět s LIDMI. A DĚLAT VĚCI. Neeee..."


Vlevo - "Móda hnusných bot. Crocs. Ugg. Divné boty s prsty. PROSÍM! Někdo to musí zastavit!"


Vlevo - "Měla bych dělat: Psát domácí úkoly včas! Rozšiřovat si obzory! Dělám: --- 
Měla bych dělat: Chodit na akce! Seznmovat se! Dělám: ---
Měla bych dělat: Plánovat kariéru! Připravovat se na budoucnost! Dělám: ---"

Sarah Andersenová - Dospělost je mýtus
Vydalo nakladatelství CooBoo

6 komentářů:

 1. Na mém blogu jsem tuto knihu taky recenzovala a zamilovala jsem si ji stejně jako ty. Je to vážně tak dokonale výstižné a ze života! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ani jinak nejde, než si ji zamilovat. Díky za komentář. <3

   Vymazat
 2. Já tu knížku miluju! Až mě docela štve, že jsem ji koupila jako dárek pro kamarádku :D no nic, aspoň se s ní teďka budu chvilku ještě tulit a kochat, než půjde do světa. Jo a těším se na druhý díl! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To sis ji měla koupit i pro sebe! ☺ Tak ať dělá radost aspoň chvilku. 😊

   Vymazat
 3. Vypadá to opravdu moc dobře. Asi si tuto knihu pořídím! :)

  OdpovědětVymazat