pátek 20. dubna 2018

Pokračování Falešné série

Tak jsme se konečně dočkali druhého dílu série, o němž jsme prve mnozí ani netušili, že má být sérií! V březnu vyšel druhý díl Falešného románu s názvem Falešný sňatek, který jsme si všichni toužili přečíst, abychom se dozvěděli, kam život "českou Brigit Jones" Emu Studenou zavede, a co bude muset ještě všechno vyvést, aby se konečně zaopatřila. Stane se slavnou spisovatelkou, jak by si sama v ideálním případě představovala, provdá se za bohatého "nápadníka", nebo přesvědčí otce, aby ji dál finančně podporoval? Falešný první díl
Sympatická mladičká autorka Magdalena Mintová původně napsala příběh, který zamýšlela vydat jako jednu knihu. Protože byl ale poměrně dlouhý, s nakladatelem se dohodli, že příběh vydají ve dvou svazcích. Ten první vyšel na přelomu podzimu a zimy minulého roku a skončil.. no řekněme, tak nějak přesně v nejlepším. :-) Takže přečíst si druhý díl je zkrátka naprostá nutnost. Falešný román byla příjemná odpočinková kniha, velmi lehká, zcela nevážná, trošku absurdní a podle mého názoru hlavně hodně vtipná. Koneckonců, můžete si přečíst můj článek o ní, kde to všechno probírám detailně. Zkráceně řečeno, nic hlubokého si z ní neodnesete, ale určitě se zasmějete, to vám slibuji. 

Druhý díl přesně časově navazuje na situaci, s níž jsme se v jedničce rozloučili. Ema je zpátky v celé své kráse a nadále se snaží vyřešit svou "těžkou životní situaci". Abychom se v tom celém zorientovali: Ema je dcera z bohaté rodiny, pomalu jí táhne na třicet, ale dosud se neodhodlala osamostatnit, najít si práci nebo přítele. Nikdy ani nebyla zamilovaná a na vztahy už tak nějak rezignovala. Žije stále se svým otcem, dokud ji ovšem nevyhodí s tím, že se k rodinným penězům dostane, až se vdá. Ema se situaci rozhodne řešit po svém - ráda by se sice proslavila jako spisovatelka, ale dokud se to nestane (čti dokud se jí nepodaří něco napsat a vydat), musí otce nějak přechytračit.. Co takhle najít nějakého muže, kterému by všechno upřímně svěřila, a společně by nahráli na rodiče boudu? Celou situaci by samozřejmě nejlépe vyřešilo, kdyby byl tento muž navíc bohatý. A tak se Ema rozhodne s troškou sebezapření obrátit na Alberta - syna přátel jejích rodičů, s nímž se znala jako malá.

Postavy známé i nové
Ve Falešném sňatku se opět intenzivně setkáváme s odvázanou kamarádkou Natálií, s níž měla Ema v prvním díle menší konflikt a kterou já osobně nemůžu vystát, nicméně Ema se jí očividně nechce vzdát. Zažijí spolu zase nějakou tu šílenou párty, pracují v redakci Espressa a vymýšlí blázniviny. Ale zdá se, že i tak ztřeštěná a nestálá osoba, jako je Natálie, se může vlivem okolností trošku proměnit. Dál samozřejmě nechybí ani Emino "záchranné lano", rodina Svíčkových. Albert je ve Falešném sňatku k Emě vstřícný a chápavý, i když má mnoho práce, a tak se k němu Emino vyprávění zase tolik nevztahuje. Albertova matka Milena se vybarví v celé své puntíčkářské kráse a více se seznámíme také s Albertovým záhadným bratrem Filipem. Tedy seznámí se s ním především Ema.. Ta se totiž přestěhuje do sídla Svíčkových, kde se hrozně nudí a stýská se jí po kamarádkách a nakonec - vcelku neuvěřitelně - i po rodičích. Ale nudné toto pokračování rozhodně není, to se nemusíte bát! Stanete se součástí snobských svatebních příprav, zažijete několik milostných scén z romantické komedie, budete zkrátka zažívat všechny absurdní a komické situace, k nimž Emino nudění se povede.

Ještě vtipnější
Nebudu vám spoilerovat, jakou cestou nakonec Ema dojde ke štěstí, spokojenosti a finanční jistotě, určitě si dočtěte celý příběh sami. Kvalitativně je na tom Falešný sňatek úplně stejně, jako díl první, takže pokud jste ho četli, víte, co očekávat - po stránce kvalitativní i obsahové: prostředí vyšší třídy, krásné a obrovské sídlo Svíčkových, kde se celý druhý díl odehrává, Eminu praštěnou povahu a deníkové záznamy, z nichž vyplývá, že se její záměry téměř nikdy neslučují s následnou skutečností. Celý díl se nese v trochu klidnějším tempu, ale musím vám říct, že jsem se u něho nasmála ještě víc, než u jedničky. Obzvlášť scéna z poslední kapitoly mě opravdu dostala, to jsem se neubránila hlasitému smíchu. 

Takže pokud hledáte něco opravdu velmi lehkého, při čem se pobavíte a vypnete, Falešná série je přesně tím správným řešením. Ideální čtení pro milovníky Bočkových knih i amerických romantických komedií! :-) Obě knihy - Falešný román i Falešný sňatek najdete na stránkách Knižního klubu.
  

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Přidejte se k úspěšným Spojte se s více než 4,000,000 investorů a obchodníků ze 170 zemí

    Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

    OdpovědětVymazat