úterý 1. května 2018

Duben

Knižní duben v instagramových fotkách.


Duben začal Velikonocemi, během nichž jsem dočetla reading copy Smrtky Neala Shustermana. Ta teprve v dubnu vyšla, takže už si jí můžete všichni pořídit, psala jsem o ní v tomto článku. Milovníky dystopií určitě zaujme svým netradičním řešením přelidnění. Smrtku jsem střídala s komiksem z dílny nakladatelství Paseka Agnes a sedmý host. Jeho autorku můžete letos potkat na Světě knihy. U komiksu jsem se pobavila a skvěle si odpočinula, je tajemný a nádherně ilustrovaný, ale popravdě řečeno, závěrečné rozuzlení ten skvělý dojem mírně zkazilo, přesto jsem celkové zpracování hodnotila čtyřmi hvězdami. 


Dále jsem měla konečně příležitost dočíst druhý díl Falešného románu s názvem Falešný sňatek. Druhý díl je takový poklidnější, ale asi ještě vtipnější, než první, rozhodně doporučuji sérii dočíst, je to prostě skvělý odpočinek. 
Článek o Falešné sérii najdete pod tímto odkazem.


V dubnu jsme se také dočkali nové knihy Michala Viewegha, který změnil nakladatele a podařilo se mu alespoň částečně vrátit ke svému lehčímu a zábavnějšímu tónu, jelikož konečně ubral na analýze sebe sama a svých depresivních stavů. Také na Muže a ženu už si můžete přečíst moji recenzi.


Z Hostu tento měsíc dorazila očekávaná novinka od E. Lockhart, autorky Ostrova lhářů. I v případě Nesvé jde o thriller pro mladší čtenáře a já ho moc doporučuji, autorka si opět vyhrála s atmosférou a především se způsobem vyprávění. Sami si přečtěte podrobnější názor.


Podělaným navrch je nová kniha Becky Albertalli, autorky Probuzení Simona Spiera. Jedná se zase o podobně milou a zábavnou knihu, i když mě nezaujala tolik jako předchozí. 
Čtěte v tomto odkazu.


V dubnu samozřejmě nemohla chybět alespoň jedna Odeonka. Tentokrát se jednalo o knihu Svět v zádech, autobiografický román Thomase Melleho, jenž trpí bipolární poruchou. O charakteru knihy si přečtěte víc v mém článku o ní


Taky jsem doháněla rest v podobě Hadrového panáka, který vyšel už loni. Zaslechla jsem, že v červnu vyjde druhý díl série, proto jsem se konečně odhodlala si ho půjčit. Je docela netradičně vyprávěný, místy mi to přišlo mírně zmatené, přesto zápletka byla zajímavá a čtení mě bavilo. Do dalšího dílu se určitě co nejdřív pustím!


Celý měsíc jsem uzavřela novinkou z Hostu s názvem Případ Collini. Jde o detektivní příběh, který se odehrává v advokátním a soudním prostředí. Na začátku se stane vražda, přičemž čtenář i vyšetřovatelé znají vraha, ale snaží se dobrat hlavně k jeho motivu. Ve vyšetřování je proto nutné vrátit se až ke druhé světové válce. Kniha má jen něco málo přes 150 stran a já ji moc doporučuji! Recenzi teprve chystám. :-)

Užijte si krásný květen se spoustou knih a hezkého počasí! Květen je jeden z nejhezčích měsíců, nemyslíte? :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat