sobota 7. dubna 2018

Soutěž s Hostem

Všechny zdravím a přináším článek, který vás doufám potěší. Díky nakladatelství Host mám pro vás totiž skvělou soutěž! Tak čtěte a určitě se zapojte, těším se na vaše komentáře.


Určitě jste si všimli, jak moc mám ráda knihy, které nakladatelství Host vytváří a vydává. Za každou z nich je vidět pečlivý výběr, poctivá práce a každá ve výsledku vypadá prostě nádherně. Úplně nejraději mám z jejich produkce tituly ze současné české prózy, z jejichž četby jsem snad ještě nikdy nebyla zklamaná a pokaždé mi něco dají. Nedávno jsem psala článek o novince Jana Folného Víkend v Londýně, kterou považuji za opravdu zdařile napsanou a která se mi moc líbila. Koncem března autor přiletěl z Londýna, aby u nás svou novou knihu představil. Report z akce si koneckonců můžete přečíst na stránkách Hostu.

Co tím vším chci říct je, že mám pro vás dva podepsané výtisky Víkendu v Londýně! Takže mám opravdu radost, že můžu tuhle skvělou novinku poslat dál. :-)
K soutěži:
 • Soutěž probíhá tady na blogu, ale také na mém instagramu. Aby to bylo spravedlivé, jednoho vítěze vyberu z komentářů na blogu a jednoho na instagramu. Určitě tedy nezapomeňte komentovat obojí, abyste měli větší šanci na výhru.
 • Napište mi do komentáře, jaký vztah máte k české literatuře (ať už současné nebo starší). Čtete ji, nečtete, bojíte se, chystáte se na ni, jaká je vaše oblíbená kniha, autor, prostě cokoliv vás napadne. :-)
 • Nezapomeňte připsat svůj e-mail.
 • Zapojit se může kdokoli s českou adresou.
 • Soutěž potrvá do středy 11. 4. 2018.
Tak vám držím palce, těším se na vaše reakce a knihu ještě jednou opravdu doporučuji, i kdybyste třeba nevyhráli! :-)

25 komentářů:

 1. Snažím se sledovat novinky v české literatuře, přečíst si občas něco, co zrovna hodně lidí chválí a co zrovna letí, ať si taky můžu udělat názor. A hlavně taky vidět, jak se v některých případech české knihy v klidu vyrovnávají světovým bestsellerům.
  Vyhledávám občas nějakou českou klasiku, ale upřímně přiznávám, že daleko víc čtu zahraniční autory. Mí oblíbení čeští autoři jsou František Kotleta a Miroslav Žamboch a poslední nejlepší česká kniha pro mě teď byl Muffin a čaj 💛😊
  sholova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Českou literaturu čtu, baví mě a v poslední době ji i celkem vyhledávám, protože mám pocit, že je potřeba podpořit české autory. Moje nejoblíbenější česká knížka je asi Osm od Radky Třeštíkové, ale všechny její další knížky jsou v těsném závěsu. V blízké době se chystám na P.S. od Ani Geislerové a Promlčení od Jiřího Březiny. Máme doma taky zásoby kížek od Haliny Pawlowské, Ivanky Deváté a Martiny Formanové.Sice tuším, že to asi ještě nejsou knihy úplně pro mě (nebo aspoň žiju v domněnce, že jsou to spíš knížky pro ženy po čtyřicítce, ale třeba se pletu :D), chtěla bych si zkusit něco přečíst už teď. JO A MÁLEM BYCH ZAPOMNĚLA!!! Taky si plánuju koupit obě knížky Magdaleny Mintové :) Na ty jsem hrozně zvědavá ;)

  lusik27@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Myslím, že česká literatura je super,ale nepřečetla jsem tolik českých knih abych mohla soudit...�� Když si nějakou českou knihu přečtu, je to spíše knižní novinka, než abych si přečetla nějakou starší knihu�� Některé české knihy se nyslím v klidu vyrovnají světovým bestsellerům.�� Musím se ale přiznat, že více vyhledávám knihy od zahraničních autorů...��

  barboraslavikova05@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Jak jsem psala na insta, začínám číst víc současných autorů a také hodně knih týkajících se Atentátu na Heydricha. Na tohle téma byvh doporučila knihu od pana Šulce - Dva proti Říši. :-)
  alzbetapavkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Přiznám se, že jsem se české literatuře do teď vyhýbala, ani nevím proč. Ale teď jsem přečetla dvě knížky od Kateřiny Petrusové (S hlavou v pejru a Pekáč buchet) a taky bábovky od Radky Třeštíkové a moc se mi to líbilo! :-) a od té doby se toho už nebojím. Jak se říká: nesuď knihu podle obalu tak já už nesoudím jestli to je český nebo zahraniční autor :-)
  Havlickova-Denisa@email.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Upřímně mě čeští autoři moc nebrali, ale ted je obcas vyhledam a jsem za to rada, češi nepisi spatne. začínám dospivat v tomhle ohledu a mám snahu je začít podporovat. klasika me moc nebavi, ale skrz maturitu jsem ji cetla. nejvíc mě bavilo asi S hlavou v pejru. a jako mladší jsem přečetla vsechny dívčí romány od Lenky Lanczove.ale zas musim říct, ze nedam dopustit na pohádky od ceskych autoru.

  hronkovamichaela@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Musím říct, že díky povinné četbě jsem zjistila, že některé knihy máme podle mě na vyšší úrovni než mají knihy jinde ve světě. :D I tak mám ale víc načteno ze světové literatury.. českou jsem četla (nebo mi byla čtena) hlavně když jsem byla menší, to jsem nedala dopustit na české pohádky. :)
  E-mail:
  i.svobo@email.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Posledni dobou jsem na ceske autory tochu zanevrela �� ale protoze me to mrzi, tak se to chystam napravit. Laka me treba kniha Houbarka, hlavne protoze rada houbarim �� a z ceske literatury mam prectene spis starsi kousky, hlavne ty maturitni �� Katka

  Kejty.dostalova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Na českou literaturu se spíše chystám. Měla jsem přítele, který miloval snad celé 20. století, Hrabala, Čapka, Kunderu a další a další a od té doby trpím trošku pocitem méněcennosti, že jsem četla jen samé povinné základy a nic víc. Takže - to určitě dohnat! Ze současné literatury chci dát druhou šanci Třeštíkové. Těším se na Osm - četl někdo? Stojí za to? Jo a taky Hartl! To jen tak z hlavy.. No a nejlepší, co jsem od českých spisovatelů četla? I po měsících a letech ve mně rezonuje Ve stínu schizofrenie a Tichý dech. Tyhle knížky mi hodně daly..
  To se mi tak rozběhly myšlenky.. :)
  Měj se hezky!
  V.
  alittlepieceofbooks@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Českou literaturu mám ráda, jak klasiku,tak současnou tvorbu.Hodně se mi líbilo od Kateřiny Tučkové Vyhnání Gerty Schnirch,od Mornštajnové Hana,od Fukse Spalovač mrtvol,od Kohouta Katyně ... 😊
  reznickova.kristyna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Něco z české literatury už jsem četla, ale byly to jen tokove ty dětské knížky ��teď čtu zrovna klasiky od světových autorů a potom se chystám vrhnout na Čechy tak doufám že nebudu zklamaná ��
  seja34@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 12. Současnou českou literaturu postupně objevuju, tu starší nechávám pro jiné ��

  OdpovědětVymazat
 13. Já ráda čtu českou literaturu, je mi hodně blízká. Líbí se mi na ní to, že tam kolikrát potkám blízká místa, které znám. Naposledy Viewegh v jeho poslední knize Muž a Žena - píše o mé oblíbené restauraci Mlýn vodníka slámy. Pak mám ráda třeba p. váňovou, p. Třeštíkovou, p. Mornštajnovou. Česká literatura je pro mě the best!

  OdpovědětVymazat
 14. Českou literaturu čtu velmi ráda. Přijde mi, že je úplně jiná než spousta zahraničních knih. Je celkem mrzuté, že lidé znají české klasiky pouze z maturitní četby. Mně je česká literatura velmi blízká. Mezi mé oblíbené autory patří Patrik Hartl, Michal Viewegh, Radka Třeštíková, Alena Mornštajnová a samozřejmě i klasičtí autoři jako je Božena Němcová, K. J. Erben nebo Karel Čapek. V současné době mě nejvíce zaujala kniha Hana od A. Mornštajnové. Její silný příběh stojí určitě za přečtení.
  bencovapeta@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 15. Českou literaturu čtu. Ale převážně tu současnou a ještě lovím spíš ve vodách sci-fi a fantasy. Podle mě by bylo škoda domácí autory vynechávat. Někteří se směle můžou porovnávat se zahraničními. Namátkou mě napadá třeba Stehlíková, Rečková, Lanczová, Heteša, Žamboch... Jéžiš :) to bych mohla jmenovat do večera.
  Můj mail je: nikolaoss.trojtecka@seznam.cz
  Díky za soutěž a měj se moc hezky.

  OdpovědětVymazat
 16. Čtu českou i zahraniční. Momentálně mám rozečtenou zahraniční a čtu co mně zaujme. :-) simkru@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Popravdě byl můj vztah k českým autorům dlouhou dobu neutrální až negativní. Ale s příchodem současné vlny silných ženských autorek - Mornštajnová, Soukupová, Táborská, Hanišová... a autorů jako je Hájíček nebo právě Jan Folný, byla moje nechuť otočena v aktivní vyhledávání českých spisovatelů. A jsem za to moc ráda :-)
  Moc díky za krásnou GA a hodně štěstí všem
  Jana
  janazdvihalova1()gmail.com

  OdpovědětVymazat
 18. K české literatuře jsem měla vždycky předsudky. Zbavila jsem se jich před pár lety a teď ji v podstatě spíš vyhledávám. Jedná se hlavně o sci-fi / fantasy literaturu, ve které se pohybují samí fajn lidé. Až na pár výjimek, jako všude. Už vlastně ani nevím, jestli jsem se první seznámila s lidmi, nebo ji začala číst. Ale vím, že mě svým způsobem alespoň lehce zbavila té nejhorší antisociálnosti. :-)

  marketa.gajdosova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 19. Moje puberta se nesla ve jménu Lenky Lanczové ;-) a i teď v dospělosti se ráda nechám překvapit českou tvorbou, hlavně v žánru young adult, sci fi a fantasy :-) a Víkend vypadá více než slibně :-))) měj se hezky Bára! Barbora.vagneru@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 21. Česká literatura je skvělá! Má nejoblíbenejší autorka je Radka Třeštíková. Doporučuji od ní Dobře mi tak, protože kniha je navíc prokládaná verši. Každá kniha od autorky stojí za přečtení.
  Jako klasika miluji Karla Čapka. Nedávno jsem od nej dostala starou knihu z antikvariátu, tak uz se na ni klepu. 😁
  Také teď doporučuji navštívit Levné knihy. Jsou tam krásná klasická díla s novými obálkami. Nádhera ❤️
  Prěji krásný den! 🙂
  Veronika
  verr.nedvedova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 22. Upřímně já českou literaturu moc nevyhledávám, ale něco jsem od českých autorů četla. Dost se mi líbily Babovky a Osm od Třeštíkové a Losos v kaluži ��
  Eva.zemkova95@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 23. Všem vám moc děkuju za vaše názory a poznatky, soutěž je ukončena, vyhrává Džejn. 😊

  OdpovědětVymazat